Pekler Zalán az MSSZ-iroda egyik új főmunkatársa
Sinka László, a Magyar Sportlövők Szövetsége főtitkárának bejelentése szerint az Európa-bajnoki bronzérmes, ifjúsági olimpiai bajnok, tokiói olimpikon puskás lövő Pekler Zalán a jövőben az MSSZ-iroda egyik új főmunkatársa lesz, aki versenybizottsági és nemzetközi feladatokkal foglalkozik majd.
Az alábbiakban egy interjút olvashattok Pekler Zalánnal.
Hogyan kérték fel erre a munkára?
A Budapesti Gazdasági Egyetemen tanulok, amikor az utolsó fél év már a szakmai gyakorlatról és a szakdolgozatról szól. Hosszú távú tervem, hogy a sportpályafutásom befejezése után is közvetve a sportágon belül maradjak. Ezért is kerestem fel Sinka László főtitkárt, hogy az 520 órás szakmai gyakorlatot a hazai szövetségben szeretném eltölteni. Itt aztán a három hónap alatt elsősorban a pénzügyi feladatokba tekinthettem bele. A szakmai gyakorlat leteltével pedig abban maradtunk, hogy jó lenne, ha maradnék.
Mi lesz konkrétan a feladata?
Molnár László nemzetközi igazgatónak és Kéri Attila versenyigazgatónak segítem a munkáját. Például a versenyszervezésből bőven kiveszem a részem. Ez már így volt a novemberi Hungarian Opennél is. Felsőfokon beszélek angolul, így nem okoz nehézséget, hogy részt vállaljak a különböző nemzeti szövetségekkel, továbbá az Európai Sportlövő Szövetséggel (ESC), illetve a a Nemzetközi Sportlövő Szövetséggel (ISSF) való kapcsolattartásból is. De ez igaz a hazai sportirányításra, vagyis a sportért felelős államtitkárságra és a Magyar Olimpiai Bizottságra is.
Azért lesz ideje a sportlövészetre?
A rugalmas munkaidő miatt összeegyeztethető lesz a sporttal. Megállapodtunk abban a főtitkár úrral, hogy nekem továbbra is az a legfontosabb, hogy a nemzeti válogatottban a lehető legjobb formában legyek. Tehát az edzésekből nem veszek vissza. Mivel az egyetem miatt egyébként is Budapestre költöztem Komáromból, így a Fehér úti Nemzeti Lőtér ideális terepe lesz a felkészülésemnek. Augusztus óta már ott is edzem.
Közel fél év távlatából miként értékeli a tokiói eredményeit?
Nagyon sok maradt bennem. Az 50 méteres három testhelyzetű puskaszámban 18. lettem 1169 körrel, míg a 10 méter légpuska versenyben a 39. 621.1 körrel. Mondanom sem kell, hogy mindkét számban ennél sokkal többet tudok. Rengeteget tanultam a tokiói ötkarikás játékokon történtekből, és már Párizsban szeretném bizonyítani, hogy érdemes velem az esélyesek között számolni.