Péni István aranyérmes! ISSF World Cup Final Rifle / Pistol / Shotgun New Delhi, India 13 - 18 Oct 2024

Wednesday 16 Oct

Péni István 465.3 körrel aranyérmes lett a férfiak 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámában az Újdelhiben zajló sportlövő világkupadöntőben. A második helyen a cseh Jiri Privratsky végzett 464.2 körrel, míg a harmadikon az indiai Akhil Seoran 452.6 körrel.

Kissné Oroszi Edit tanítványa az alapversenyben 592 körös (térdelő: 198, fekvő: 200, álló: 194) nagyszerű eredménnyel harmadikként kvalifikálta magát a nyolcas döntőbe. A fináléban már a térdelő testhelyzet után az élen állt 156.4 körrel. A fekvő után már több mint négy körrel vezetett, és bár a végén cseh ellenfele megközelítette, Péni István magabiztosan győzött. A légpuskában elért második helye után ez volt a második érme a vk-döntőben.

A nők 25 méter pisztoly számában az olimpiai bronzérmes Major Veronika 593 körös kiváló teljesítménnyel az első helyen jutott a nyolcas fináléba. A pontot is nagyszerűen lőtte, hiszen 297 kört ért el, és a gyors részben is remekül szerepelt, amit a 296 körös eredmény jelez.

Major Veronika 11 találattal a nyolcadik helyen végzett a nők 25 méter pisztoly versenyszámában az Újdelhiben zajló sportlövő világkupadöntőben. Győrik Csaba tanítványa az első helyen jutott a nyolcas döntőbe kiváló, 593 körös eredménnyel. A fináléban az első sorozatban a maximális ötből négy találatot ért el, majd a folytatásban kettőt, hármat és kettőt és végül a nyolcadik helyen zárt. A győzelmet a német Josefin Eder szerezte meg 36 találattal, a második francia Camille Jedrzejewski 35, míg a harmadik kínai Feng Szi-hszüan 31 találatot ért el.

Péni István a következőket mondta az 50 méteres számban aratott győzelme után:

"Nagyon boldog vagyok, hogy újra világkupadöntőt nyertem. Az alapverseny és a döntő is remekül sikerült. Már az alapversenyben látszott, hogy jó formában vagyok, rengeteg belső, nagy tízest lőttem. Így magabiztosan álltam be a döntőre, ahol már a térdelő után volt egy masszív előnyöm a másodikhoz képest, amit fekve meg tudtam duplázni. Az álló végén egy kicsit kiengedtem, de még így is több mint egy körrel tudtam nyerni ebben az erős mezőnyben. Nagyon szeretek ezen a lőtéren lőni, számos sikert értem el már itt, többek között 2017-ben itt nyertem az első vk-döntőmet, 2019-ben pedig vk-aranyéremmel szereztem meg a kvótát a tokiói olimpiára."