2024 Novi Sad Grand Prix

2024. június 27-30. között kerül megrendezésre a Novi Sad Grand Prix nemzetközi verseny Szerbiában.

Eredmények:

A kiutazó magyar csapat:
Fábián Sára Ráhel, Sike Renáta, Péni István, Pekler Zalán

Fábián Sára Ráhel 39 találattal az első, míg Sike Renáta 30 találattal a második helyen végzett a nők 25 méter pisztoly versenyszámában a sportlövők újvidéki Grand Prix-versenyén. A harmadik helyen a szerb Jasmina Milovanovic zárt 24 találattal. Az alapversenyben is nagyszerűen lőttek a magyarok, Fábián Sára Ráhel 586 körrel elsőként, Sike Renáta 570 körrel harmadikként jutott a nyolcas döntőbe.

A férfiak 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámában is magyar siker született, hiszen Péni István 461.3 körrel nyert, a második helyen a horvát Josip Sikavica végzett 461 körrel, harmadik lett a szerb Marko Ivanovic 449.7-del. A másik magyar, Pekler Zalán is döntős volt, nyolcadik lett. Péni István és Josip Sikavica között a fináléban az utolsó lövés döntött, amikor a magyar versenyző 10.8-at, míg a horvát 9.8-at lőtt. Az alapversenyből Péni István 592 körrel az első helyen, Pekler Zalán 588-cal másodikként jutott be a nyolcas döntőbe.

Döntő:

Péni István 253,2 körrel első míg Pekler Zalán 230,3 körös eredménnyel harmadik.

Péni István 253.2 körrel az első, míg Pekler Zalán 230.3 körrel a harmadik helyen végzett a 10 méter légpuska versenyszámban a sportlövők újvidéki Grand Prix-versenyén. A második helyen a szerb Aleksa Rakonijac zárt 251.8 körrel. Az alapversenyben is jól lőttek a magyarok: Péni István 632.6 kört, míg Pekler Zalán 631.4 kört teljesített. Ezzel az első két helyen jutottak a nyolcas döntőbe a magyarok.